VIA Dental Clinic

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Neden İmplant?

Günümüzde diş eksiklerini tamamlamanın en ideal yöntemi dental implantlardır. Dental implantlar diğer tedavi yöntemleriyle karşılaştırıldığında çok uzun dönemli başarıya sahiptir. Dental implantlar sayesinde hastanın sağlıklı dişlerine dokunulmadan eksikleri tamamlanabilmekte ve diş çekildikten sonra meydana gelen olası kemik kaybının da önüne geçilmektedir.

İmplantı Nasıl Uygulanır?

Gerekli teşhisler ve uzman hekim tarafından dental implant gerekliliği görüşünden sonra steril koşullarda cerrahi işlem ile çene kemiğine titanyum vida yerleştirilir. Bu yerleştirilen titanyum vidanın çene kemiğiyle kaynaşması (osteointegrasyonu)için belirli bir süre beklenir. Gerekli süre tamamlandıktan sonra implantın üzerine daha önce planlanan uygun bir protez yapılır. Bunların yanı sıra bazı durumlarda hastanın çenesinde implant yerleştirilecek bölgedeki kemik hacmi yetersiz olabilir, böyle durumlarda ileri cerrahi teknikleriyle o bölgede kemik oluşturulma işlemi de yapılır.

İmplant Başarısı?

İmplantı yapan uzmanın tecrübesi, güvenilir implant markası kullanımı, hastanında ağız hijyenine gösterdiği özen ve düzenli kontrollere de bağlı olarak dental implantın başarısı %99’lar seviyelerindedir.

UZMANLARIMIZDAN DİNLEYİN

VIA DENTAL CLINIC uzmanları sorularınızı cevaplıyor.